דיני עבודה ותכניות תגמול

BHA משרד שאכפת לו

למשרדנו ניסיון רב במתן יעוץ משפטי שוטף ובליווי סוגיות מורכבות בתחום דיני העבודה למגוון רחב של מעסיקים, פרטיים וציבוריים, בדגש לכאלה המעסיקים מאות עובדים, עם התמחות מיוחדת בעבודה עם חברות בענפי ההייטק והתיירות. אנו מעניקים ללקוחותינו פתרונות מעשיים תוך חשיבה אסטרטגית ויצירתית, בהתבסס על הכרות עם המאפיינים של הארגון והבנת העדינות והדיסקרטיות הנדרשות בהתנהלות בעולם העבודה.

במהלך העסקים השוטף אנו מעניקים ייעוץ משפטי למעסיקים בכל ההיבטים הנוגעים ליחסי עובד-מעביד. החל משלב הטמעת מדיניות וניסוח נהלים הדרושים על פי דין בקשר למקום העבודה; דרך גיוס עובדים וניסוח הסכמי העסקה והסכמי בכירים, ייעוץ בנושאי חוקי מגן, הסכמי סודיות היבטי אי תחרות ושידול, סוגיות בקניין רוחני, תכניות פנסיה וזכויות סוציאליות, ייעוץ מס, הגנה על הפרטיות והיבטי מניעה וטיפול במקרי הטרדות מיניות במקום העבודה; וכלה בכל היבטים הכרוכים בסיום העסקתם של עובדים והליכי גמר החשבון עימם. במסגרת עבודתנו זו, אנו מעניקים יעוץ גם בקשר להעסקת עובדי קבלן, קבלני שירות, מיקור חוץ וכדומה. למשרדנו גם לקוחות זרים שלהם אנו מייעצים לגבי התאמת תנאי ההעסקה של עובדיהם בישראל והכפפתם לדין הישראלי.

למשרדנו התמחות בתכניות גמול לבכירים ותכניות תמריצים והטבות לעובדים. אנו מעניקים למנהלים, לנושאי משרה ולחברות ייעוץ בתכנון וביישום תכניות תגמול במגוון תחומים כגון קביעת מדיניות תגמול בחברות ציבוריות, תגמול דירקטורים, מתן תמריצים הוניים (תכניות בונוסים, תכניות אופציה, תכניות מבוססות מניות, תכניות פאנטום וכדומה), עריכת הסכמי תגמול, הסדרים לקבלת מענקי פרישה וייעוץ בנוגע לשינויי חקיקה רלוונטיים, לרבות כל היבטי המס הנלווים אליהם (כגון תכניות לפי סעיף 102).

אנו מעניקים ללקוחותינו  שירות משפטי מקיף בכל סוגי הליטיגציה הכרוכה ביחסי העבודה, הן הפרטנית והן הקיבוצית, בכל הערכאות ואף נותנים ייעוץ ייחודי בכל הקשור להתמודדות עם מעילות וגניבות של עובדים.  אנו מלווים את לקוחותינו לכל אורך התהליך ומדריכים אותם כיצד לקבל בכל שלב את ההחלטות הנכונות ביותר עבורם בהתאם לדין ולאופיים הארגוני.